sakrament bierzmowania

Przygotowanie do dojrzałego życia chrześcijańskiego zazwyczaj kończy się przyjęciem sakramentu bierzmowania. Parafia wspomaga młodzież w osobistym rozwoju i korzystania z podstawowych sakramentów. Przygotowanie bezpośrednie rozpoczyna się w klasie ósmej szkoły podstawowej, obejmuje troskę o osobistą i regularną spowiedź kandydata, korzystanie z Komunii św., osobistą modlitwę, pracę nad sobą. Co kilka tygodni kandydaci mają krótkie spotkanie formacyjno-techniczne a na koniec etapu formacji rocznej odbywa się trzydniowy kurs rekolekcyjny (w 100% obowiązkowy, zakończony egzaminem).

Sakrament bierzmowania udzielany jest tym kandydatom, którzy przeszli całość przygotowania i byli zaangażowani w osobistą pracę nad sobą. Termin bierzmowania jest ustalany przez Biskupa (nie jest stały). Parafia stara się by bierzmowanie odbywało się regularnie co roku – zazwyczaj we współpracy z okolicznymi Parafiami z naszego Dekanatu