- Dziś Dzieci z naszych Parafii (13 z parafii gołanickiej oraz 4 z jezierzyckiej) po raz pierwszy, uroczyście przyjmą Jezusa Chrystusa w Komunii św. do swego życia. Niech ta przyjaźń z Jezusem rozwija się do końca świata.
Rodziny z tej okazji, w darze w Gołanicach wyremontowały cokół krzyża misyjnego; w Jezierzycach ufundowały chodnik w nawie głównej. Cieszymy się, że te dary pozostaną z nami na długo.
Dzieci i Rodziców zapraszamy przez cały Biały Tydzień do uczestnictwa w Mszach św. naprzemiennie w obu kościołach. Poniedziałkowa Eucharystia będzie wyjątkowo wcześniej czyli o 18.00.
- Bardzo się cieszę z tak licznej obecności Parafian i Gości na zeszłoniedziel-nym świętowaniu 25. r. święceń kapłańskich – na wspólnym grillu – dziękuję za wielką życzliwość, za zaskakujące upominki i obecność. Bardzo dziękuję tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy, szczególnie wszystkim osobom – mówiąc ogólnie – pracującym w kuchni. Nie jestem w stanie ich wymienić, bo jest ich za wiele a o wielu osobach nie wiem nawet, że się angażowały.
- W Boże Ciało – klasyczny układ Mszy św. 8.00 w Jezierzycach oraz 10.30 w Gołanicach. Strażaków zapraszam do tradycyjnej Służby oraz obsługę procesji, delegacje, osoby niosące feretrony i sztandary oraz dzieci (wraz z rodzicami) do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Przypominam o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów na ten czas.
Na piątek arcybiskup udzielił dyspensy więc życzę smaczności.
W Jezierzycach próba z sypania kwiatków będzie we wtorek 2 VI o 17.00
- W poniedziałek św. Justyna, w środę św. Karola Lwangi i towarzyszy, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek św. Bonifacego, w sobotę św. Norberta.
- Dziś w Jezierzycach zbiórka na cele remontowe. W Gołanicach – ze względu na uroczystości – zbiórka będzie tydzień później 7 czerwca.
Bardzo dziękuję p. Monice za trud codziennego podlewania świeżego trawnika wokół kościoła i troskę o pracowników.
- Za tydzień w Jezierzycach składka na Świątynię Opatrzności Bożej
- W czerwcu, ze względu na układ świąt – nie ma intencji wspólnych; w sobotę rano Msza św. w int. wynagradzającej NS NMP o 7.30 w Gołanicach oraz obchód z Sakramentami do osób Chorych (proszę o ich zgłoszenie)
- Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na zakończenie wieczornej Mszy św.
- Bardzo dziękuję rodzinom za służbę w kościele, za utrzymanie czystości i troskę o to by był otwarty na modlitwę. O opiekę nad świątynią proszę teraz: w Jezierzycach rodziny z ul. Leszczyńskiej 84-90; w Gołanicach rodziny z ulicy Stawowej 19 i 17.
czytaj także
7 czerwca, 2026
7 czerwca, 2026